Zima v Moskvě převzala vládu

Poslední aktualizace: 8. prosince 2013 | Autor: Michal Pavelka

8. prosinec a zdá se, že v Moskvě svoji vládu pevně uchopila zima. Už více jak týden se lidé v Moskvě probouzí do bílého rána, není to žádné závratné množství, ale lepší jak blátivý podzim

Sněží tu denně. Teploty přes den jsou kolem nuly, a po osmé večer jsou kolem mínus pěti. Samozřejmě, že se tato teplota nedrží pravidelně. Občas je tepleji a někdy je i přes den mínus pět. Ale nic na co by lidé mrzli :-D

Co se týče místní údržby komunikací a chodníků, musím smeknout. Je pravda, že tu mají více zkušeností, ale zase ta technika není kdo ví jaká. Sypače se solí jezdí pouze v centru. Jinak jsou tu převážně auta jen s pluhy a kartáči, které se starají o silnice.

Ale co spíše více překvapí jsou hole chodníky. Skoro žádný led, sníh. Zkrátka holý mokrý chodník. Sůl používají spíše na chodníky než na silnice. :-D Ale nám chodcům je to jedno, hlavně, že si nenabijeme zobák.

„Bílá“ Moskva hned vypadá jinak. Pro mne veseleji. Není nad to procházet se ve větru a v hustém sněžení a mít výhled na celou Moskvu. Památky se také choulí do bílé čepice, takže taková noční procházka zasněženou Moskvou. Je to nejlepší co můžu doporučit.

A jestli se bojíte hromad sněhu a náledí v centru, tak to není třeba. Z centra se sníh odváží na náklaďácích, takže na chodnících není nic. Tak hurá do boje!

První sníh... V tolika počtu tu jezdí normálně

První sníh… V tolika počtu tu jezdí normálně

Zdravíme!

Zdravíme!

P1030043 P1030049

MGU

MGU

Ledové sochy u GUMu na Rudém náměstí

Ledové sochy u GUMu na Rudém náměstí

P1030077 P1030079 P1030080

Alexandrovský sad

Alexandrovský sad

Hladový vrabčák u Mekáče

Hladový vrabčák u Mekáče

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
  1. Martin

    100 % nejhorší MC v Moskvě!!! :D

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!