Zdravotní péče v Rusku – Zkouška na vlastní kotník

Poslední aktualizace: 12. prosince 2013 | Autor: Michal Pavelka

Zdravotní péče v Rusku? To je otázka, která se přetřásá snad všude. Tak jsem se rozhodl, že to vyzkouším na vlastní pravý kotník.

Po pravdě řečeno úmysl to nebyl,že. Spěchal jsem si to do školy, píšu smsku, jdu ze schodů a ejhle. Kotník se kroutí, něco křupe a už je hotovo. Doplazím se do školy, odsedím si dvě hodiny a jsem rozhodnut vyzkoušet zdravotní péči v Rusku.

Hned u univerzity máme polikliniku. Přirovnal bych to k normální české poliklinice. Hned u vchodu je asi pět okýnek. Pochopil jsem, že to je pro ruský lid. Ale poradili mi kam se mám obrátit já jakožto cizinec.

Úkol této paní je zapsat mě do kartotéky. A zde musím platit všechny úkony spojené s ošetřením. Vyplnili jsme spoustu papírů a poslala mě k doktorce. To, že mě vůbec přijme stálo 346 rublů.

Řada skoro žádná tak jdu do ordinace. Tam už zkušeněji řeknu co mě bolí. Odborně se na to podívá, prohmatá (bolí to jak čert) a řekne, jestli můžu jít na rentgen. Odsouhlasím.

Ale ejhle, rentgen už dneska nefunguje (sedm hodin večer). Tak mi vypíše papíry se kterými musím zpět za tou paní. Tam na mě čekají další papíry. Potvrzení o zaplacení a podobné.

Celá poliklinika vypadá jak v ČR. V ordinacích v ČR jsou už většinou počítače, a tady to psala stále ručně, což bych ale jako velký problém ani neviděl. Jinak ordinace taková normální. Není se čeho bát.

Zítra mířím na slíbený rentgen.

 

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
  1. Petr

    Líbí se mi to obětování, který kvůli tomuhle blogísku podstupuješ. Kdy budou články „Svatba v Rusku: Dvakrát da“ a „Vězení v Rusku: Na vlastní prdel“? :-D

  2. Když se člověk do něčeho zažere, tak se obětuje. Počkejme si, co nastane příště!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!