Zdravotní péče v Rusku – 2. den, rentgen a čekání

Poslední aktualizace: 13. prosince 2013 | Autor: Michal Pavelka

Po prvním dnu a úrazu na schodech, se vydávám druhý den dopoledne opět na polikliniku. Vyzkoušet místní rentgen.

První kroky vedou opět do kanceláře 205. Tam dostanu svoji složku a i po otázce, jestli bych neměl něco zaplatit jsem poslán na rentgen. Tam se diví, co tam dělám, když nemám zaplaceno. Odpálkuju je, že mě sem poslali i přes můj dotaz o placení. Takže chci rentgen a ne, že půjdu pajdat zpět.

Po malé debatě souhlasí a už mě pokládá na stůl a rovná mi tam nožku. Dva snímky a je hotovo. Místnost je taková obyčejná. Zatemněná. Jeden stůl a židle. Lehátko. A rentgen s takovým tím stolem. Vypadá stejně jako v ČR, takže jsem tomu důvěřoval.

Posadí mně na chodbu a čekám. Po 15 minutách se vyřítí, že mám jít s ní. Tak jdeme samozřejmě zpět do 205, kde ji po lopatě vysvětlí, co se mnou. Tak mi tam vystaví potvrzení o zaplacení. A já musím do pokladny zaplatit. Platit mám 315 a baba nemá na vrácení na pětistovku. Snaží se mě poslat někam rozměnit, ale já se nedám. „Mně nezajímá, že nemáte na vrácení. To je váš problém, tak si ho laskavě běžte vyřešit sama, já tady kvůli vám nebudu pajdat.“ Kouká s otevřenou pusou ale jde. Hle a za chvíli je zpět a velmi „ochotně“ mi vrací.

Zpět v 205. Odevzdám potvrzení a musím zase na rentgen, odevzdat jakýsi papír. Jak u bláznů tady. Ale pozor! Dostávám poprvé v životě do ruky ještě fotky z rentgenu!!! Skutečné fotky! Ne jak v ČR, že už to jde všechno přes počítač. Laicky to prohlédnu a mířím k doktorce.

Tam zase něco vyplní a hurá! Posílá mě k doktorce konečně. Tam sedí dvě důchodkyně tak čekám. Jedna tam byla snad půl hodiny, druhá 15 minut. No na zbláznění baby jedny!

Doktorka koukne na fotky, nic špatného nevidí. Tak mi říká, že je to dobré. Namasíruje mi to jakousi mastí a zase zaváže. Ručně napíše cosi do složky a řekne, že za týden se můžu stavit, aby to okoukla. Pokud to bude bolet. Říkám, že přijdu někdy později, že vím jak na to.

Vezmu složku a myslím si jak už to bude chvíle. Ale. Kvůli hloupému odevzdání tu musím čekat další půl hodinu, protože jedna tupá slečna přede mnou nepochopila, že chci jen odevzdat složku a jít. Chtělo by se to naučit rusky, když člověk jede do Moskvy. Aby pak nevypadal jak idiot, jako ta tmavá blbka.

Celkově mi to zabralo tři hodiny. Z toho pět minut u doktory, a cca 20 minut zabral rentgen a čekání na fotky. Zbytek papírování a čekání. Krásná práce.

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
  1. Petr

    Dobrý čtení! Jen by mě zajímalo, jak si přeložil „Mně nezajímá, že nemáte na vrácení. To je váš problém, tak si ho laskavě běžte vyřešit sama, já tady kvůli vám nebudu pajdat.“

  2. Извините, это ваше проблема, что у вас нет сдача. Идите и решите, пожалуйста, я почти ходит не могу. Tak zhruba takhle jsem ji to nandal :-D

  3. Ivuna

    tmavá blbka? co asi psala ona o tobě, bílej pajdo.. :)

  4. To je mi fuk, co si říkala ona :-D

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!