Výlet do Novgorodu – den čtvrtý

Poslední aktualizace: 29. dubna 2014 | Autor: Michal Pavelka

Výlet do Novgorodu – den první

Výlet do Novgorodu – den druhý

Výlet do Novgorodu – den třetí

Přišla neděle a tím i poslední den mého pobytu v Novgorodu. Hotel opouštím těsně před dvanáctou, protože do 21 hodin, kdy mi jede vlak je spoustu času. A už toho není moc k vidění.

Vyrážím pomalu. Slunce pálí více, než předešlé dny, což mi hodně vadí. Posedávám po lavičkách ve stínu a čas se vleče.

Navštívím nejdřív výstavu fresek v Георгиевской церкви. Dochované fresky z Novgorodu. Vstupné za 30 rublů, tak co bych se nepodíval.

Odsud se přes Jaroslavův dvůr vydávám opět na druhý břeh ke Kremlu. Dám si točenou zmrzlinu za 60 rublů a posedím na pláži.

Odpočatý, plný síly konečně zamířím do dominanty Novgorodu – Kostel svaté Sofie. Zde zrovna narazím na svatbu, takže dokonce i něco málo natočím. Na videu je vidět i něco málo ze samotného kostelu, protože jinak fotit je zakázáno.

Kreml se začíná více a více plnit lidmi. Ale je nejvyšší čas konečně něco sníst. Vydávám se hledat nějaký podnik, a po chvilce už jdu po schodech do sklepa. Kde si naplním břicho, abych měl na zbytek dne dost sil.

P1040816

Cestou zpět ke Kremlu procházím parkem, který už se dokonce zelená. Dojdu k Muzeu historie Novgorodu. Za 50 rublů uvidíme celou historii Novgorodu. Od začátku až do dnes…

V muzeu bylo strašné dusno. Ještě chvíli a nedožil bych se návratu do Moskvy.

Jelikož se pomalu blíží čas odjezdu, začíná organizační složka. To znamená, nejdřív zamířit do obchodu nakoupit svačinku na cestu, velmi důležitá část dne. :-D Chleba, salám, sušenky, voda a může se vyrazit. Ale ještě předtím skočím do McDonaldu, něčím zaplácnout žaludek už teď. Osm hodin večer a už za hodinku mi to jede.

Nádraží v Novgorodu je malinké. A hlídá ho sám, Novgorodský kněz, Alexandr Něvský.

P1040906

Už se jen na záchodě převléknu do transportního oblečení a můžu jít na nástupiště vyčkávat. Jako vždy se vlak otvírá půl hodiny před odjezdem. Podíváme se na to, jak vlastně vypadá takové klasické cestování v Ruském vlaku (nejlevnější, existují i kupé).

 

Tímto si vesele pojedeme do Moskvy. Necelých osm hodin. Sleduji seriály zatímco už většina spí. Když už se taky uložím, zjistím, že jsem si opět vybral to „nejlepší“ místo. Takový tandemový chrápání jste snad ještě nezažili. No výsledek cesty je, že jsem přijel do Moskvy zcela nevyspalý a to je celý den před námi.

Tímto se loučím z Novgorodu. A už 9. května vyrážíme do Nižniho Novgorodu!!!

 

Galerie

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!