Vodka Stolichnaya, aneb lék na všechny neduhy

Poslední aktualizace: 16. prosince 2013 | Autor: Michal Pavelka

Už dávno před naší dobou bylo všeobecně známo, že taková vodka dokáže vyléčit všechny nemoci a problémy. Zapomeňte na bylinky, to jsou jen pověsti babek z vesnic.

Jak to na vesnicích bývá, po ránu si každý dá panáčka vodečky, v českých krajích je to slivovice, a jde se na pole. Duševní a fyzické zdraví se potom svádí na čerstvý vzduch (kde ten by se v ČR a všude jinde vzal?) a na bylinky, které se cpou úplně všude.

Takhle se lidstvu lže už dlouhá staletí. Proto jsem se rozhodl všem objasnit pravdu!

Jen alkohol vám dokonale vypálí bacily a vše co do těla nepatří. Když to teda nepřeženete! To vám kromě bacilů vezme i kontrolu nad vším. :-D A hlavně to ráno. No ani mluvit se mi o tom nechce, jak je to zlé!

Nemluvě o tom ťukání jater, když se potkají dva alkoholici. To je potom jako sólo nejlepšího bubeníka!

A teď z jiného soudku. Co víte o takové vodce, která se účastnila i natáčení velmi úspěšného filmu Pelíšky?

Vodka

Ano, je to tak!

Vodka Stolichnaya!!!

Pojďme si říct něco o tomto léčivém moku.

Název a receptura byla zaregistrována v roce 1938 v SSSR. Ale první lahvinka spatřilo světlo světa až v roce 1941 při blokádě Leningradu.

V roce 1971 vodku ochutnali i v USA.

Za celou její existenci se mění majitelé této značky a v současné době stále probíhá soud, komu vlastně VODKA STOLICHNAYA patří.

Je tu taková malá zajímavost. V červnu 2013 v Kanadě a USA tuto vodku (a Ruský standart) stáhli ze všech barů. Chtějí tím poukázat na to, že nesouhlasí postoj Ruska k gayům a lesbičkám.

Co se týče etikety, ta je lacině jednoduchá ale krásná. Bílá, červená, zlatá. Ideální kombinace pro nejlepší vodku. Na etiketě je vyobrazen hotel Moskva, který byl postaven tři roky před registrací vodky.

VODKA STOLICHNAYA

VODKA STOLICHNAYA

 

Všechno důležité jsme se dozvěděli. Teď už jen okoštovat tento lék. Jedna rada na závěr. Jakákoliv vodka (české náhražky nepočítám mezi vodky) se dobře pije s něčím na zub. Může to být kyselá okurka, nebo kus salámu, oříšky. Něco slaného. Mám to vyzkoušené a je to vážně vynikající!

 

Jedno moudro na závěr.

Kašleme na bylinky, s vodečkou bylo na světě vždycky veseleji.

 

Přituhuje, musíme se včas zahřát.

Přituhuje, musíme se včas zahřát.

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!