Víkend v Kazani – 3. díl

Poslední aktualizace: 11. ledna 2014 | Autor: Michal Pavelka

Víkend v Kazani – 1. díl

Víkend v Kazani – 2. díl

Po uschování baťůžku to může vypuknout!

Jelikož už se klub zaplnil hodně slušně. Pátek večer, ideální možnost i ve zkouškovém období.

Jak probíhal náš večer? Pivo, tanec, pokec, pivo, tanec, pokec. Víc detailů tady asi není potřeba. Všichni víme, jak to probíhá. ;-)

Někdy nad ránem, okolo páté ráno se zde končilo. Vyrazili jsme do dalšího podniku, přece nepůjdeme spát. Po 100 metrech vstupujeme do jednoho. Půl šesté ráno a chtějí po nás vstup? Dal jsem se do vášnivé debaty, že v jednu ráno po nás nikdo nic nechtěl, a teď když už všichni spí po nás chtějí prachy? Řekl jsem ani náhodou! A bral si bundu zpět. Ale v tom okamžiku nás všechny pán pustil. Ironicky jsem mu poděkoval a dal si hned pivo! Takže rada pro všechny! Nenechte se odbýt.

Zde jsme vydrželi nějakou chvíli a šli jsme na snídani. Osm ráno je přece ideální čas nasnídat se. Шоколадница ideální volbou. Někdo pokračuje v pivu, dokonce tequila jde na stůl. Toho já už se neúčastním, dám si kafíčko. Potom co na stůl přišla vodní dýmka, je devět hodin ráno. Protože mám povinnost, navštívit tři muzea, která už jsem si s majiteli dříve domluvil. Pěkně se rozloučím se všemi zúčastněnými a mířím na hotel.

Do hotelu přicházím 9:45, snídani jsem naštěstí stihl. Ovesná kaše, dva chleby, vajíčko a čaj. Jelikož kamarád pokračuje v párty, mám dvě porce, díky tomu jsem se najedl tak akorát.

Musím ještě vyřídit věci na recepci. Vyplnit registraci, prodloužit bydlení. Když se se vším vypořádám, dám se do pořádku a vyrážím.

Už na konci prosince jsem psal do pár muzeí v Kazani, že bych je rád navštívil a napsal o nich. Ozvaly se tři, což mi bohatě stačí, zvláště po probdělé noci.

Samotným muzeím věnuji samostatné články, jak jsem domluven s jejich majiteli. Takže teď se dozvíte jen, která zajímavá muzea to byla.

Začal jsem Muzeum republiky Tatarstán. Zde o mé návštěvě neměli ani páru, ale nakonec jsem se s paní domluvil a dostal lístek zdarma i z povolenkou na focení.

Muzeum historie Tatarstánu

Muzeum republiky Tatarstán

Podařilo se mi domluvit muzea nedaleko od sebe. Protože druhé muzeum je hned vedle v kremlu. Muzeum Velké vlastenecké války. Tam už domluva byla lepší. Zde jsem strávil 2 hodiny, byl jsem pohoštěn čajem a dozvěděl se spoustu zajímavostí.

Celou sobotu hustě sněží a fouká. Dovedete si představit, jak se cítí nevyspaný člověk v takové vánici. Vydávám se do nejvzdálenějšího Muzea SSSR, který je nedaleko hlavního bulváru – Ulice Baumana. Cestáři nestíhají odklízet sníh, takže se brodím.

Muzeum SSSR

Muzeum SSSR

Po deseti minutách chůze jsem jako sněhulák.

Po prohlídce muzea zamířím zpět na hotel. Jsou čtyři hodinu a vydávám se na cestu.

V obchodě se stavím pro oběd. Kus salámu a housky takové polosladké. No nic lepšího jsem nenašel.

V hotelu zalehnu do postele, pustím biatlon a usnu.

Určitě vás zajímá, co se celý ten den dělo s mým spolucestovatelem. Příhoda zajímavá, ale zatím nepublikovatelná. Řeknu to zatím takhle. Se třemi slečnami se vydal k nim domů. Tam ještě popili pivečko, hráli nějaké „hry“. Potom usnuli a potom je probudil oheň a kouř. Vrátil se na hotel v neděli v deset hodin ráno. Jestli budete chtít hodně vědět, co se s ním dělo, komentujte a třeba vám to napíšu.  :-)

Já jsem se probudil v sedm večer a rozhodl se jít podívat na večerního kremlu a okolí. Venku stále hustě sněží. Za dnešek napadlo už deset centimetrů.

Vystupuji u cirkusu.

Cirkus

Cirkus

Podle fotky můžete uznat, že focení bylo vážně tvrdý oříšek. Vítr, sníh. Než jsem zaostřil, byl objektiv pod sněhem. Neustálé utírání, mě vážně štvalo. Ale snažil jsem se.

Vydrápal jsem se na kopec ke kremlu, zde už mládež stavěla sněhuláka. Snažili se poslední kouli dát nahoru, moc jim to nešlo, tak jsem jim pomohl a hned tam byla i hlava. Už jen dodělat ruce a sněhulák je komplet. Chtěli, abych tam s nimi zůstal, ale má poznávací povinnost mi velela vydat se na cestu. Vůbec jsou tu lidé nějací přátelští, hlavně, když poznají, že jde o cizince.

Pokračuju do kremlu. Obejdu to zde vše, opět dokola.

Po této obhlídce se vydávám domů. A spát. Zítra neděle a poslední den výletu.

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
 1. любопытный

  Ну расска́зывай, мальчик! :-)

 2. Denis

  Slecny, pivo, hry a konecne ohen a kour. Chceme vedet! :D

 3. Pouze dva zvědavci? :-( To je zatím málo!

 4. Vašek

  Ну давай! Не стесняйся!

 5. Vašek

  Ну давай, не стесняйся! :-D

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!