Víkend v Kazani – 2. díl

Poslední aktualizace: 10. ledna 2014 | Autor: Michal Pavelka

Víkend v Kazani – 1. díl

 

Kam vedou naše první kroky? Je okolo 11. hodiny. Okolo oběda se máme sejít s místním Rusem.

Takže prohlížíme okolí nádraží. „Vyšplháme“ na most u nádraží s nadějí, že uvidíme věžičky kremlu, které by nás k němu nasměřovaly. Nic takového nevidíme, tak si aspoň prohlížíme nádraží.

Hlavní nádraží

Hlavní nádraží

Seskáčeme ze schodů, míjíme zajímavou budovu s věžičkou, a hle ona je to prokuratura Tatarstánu.

Dopravní prokuratura Tatarstánu

Dopravní prokuratura Tatarstánu

Vyrážíme dále. Vydáváme se jednou z ulic s pocitem, že tudy dojdeme do centra. Počasí nám nepřeje. Je moc teplo, takže všechen sníh taje a všude jsou blátivé louže. Člověk musí neustále koukat, kam šlape, jinak svým nohám dopřeje pravou bahenní koupel.

Jak tak kličkujeme mezi kalužemi a ledem, stíháme se rozhlížet i po okolí. Přecházíme slepé rameno možná Volhy, asi uměle vybudované.

Slepé rameno, táhne se přes celé centrum

Slepé rameno, táhne se přes celé centrum

Přicházíme ke kazaňskému hlavnímu bulváru – ulice Baumana. Ulice se táhne na obě strany, ale my odbočíme doleva. S nadějí, že se přiblížíme kremlu. Zde hladoví holubi obsadili starou babičku.

P1030349

Konec bulváru. Hurá, před očima se nám jeví kreml.

Kazaňský kreml

Kazaňský kreml

Vyjdeme schody. Podívali jsme se a rozhodli se, že pojedeme se ubytovat na hotel. Takže se vydáváme na cestu dolů. A dojdeme k autobusové zastávce. Dám na úvahy kolegy, že k nádraží už ten autobus nepojede, takže si stoupáme na druhou zastávku a čekáme.

Za chvíli přijíždí náš autobus číslo 72. Neřešíme jízdenky a nastupujeme. Jízdenky tu chodí tak, že po celou dobu jízdy je v autobuse „průvodčí“ a všechny kasíruje. Pohodlně se usadíme a čekáme na naši zastávku. Jedeme 20 minut a vystupujeme na konečné, kam jsme nechtěli vůbec dojet. „Tak k nádraží to nepojede, jooo?“, se smíchem rýpu do kámoše.

Čekáme 15 minut na další a jedeme zpět. Volá mi Rus, že už můžeme se sejít. Slíbím mu 20 minut, ale dorazíme až za 45. Autobus jel nějak pomalu. A ještě jsme museli dojít opět ke kremlu. Tam u sochy nás už netrpělivě vyhlíží.

Seznámíme se Alexandrem a vyrážíme na rychlou prohlídku kremlu. Vstupní Spasskou branou jdeme dovnitř. Ukáže nám vyhlídku na Palácové náměstí s Palácem zemědělců.

Palácové náměstí

Palácové náměstí

Přesouváme se k největší ruské mešitě Qol-Şarif.

Mešita Qol-Şarif

Mešita Qol-Şarif

Zde se musíme rozloučit. Alexandr musí do práce. Ale na sedmou hodinu nám slíbil projížďku po městě. My se chceme jít podívat do mešity, ale bohužel zrovna začala seance a dovnitř se nesmí. Vydáme se na obhlídku nějaké restaurace. Za 190 rublů oběd se vším všudy. Salát, polívka, hlavní jídlo, zákusek a čaj.

Pomalu a jistě se vydáváme na autobus, že konečně dojedeme do hotelu.

Sedáme opět na 72 a jedeme. Po půl hodině opět vystupujeme na konečné, akorát na druhé straně. Zde jsme opět nechtěli být. Trošku jsme přeslechli zastávku, ale zato jsme se podívali po městě ze všech stran.

Tak do třetice všeho dobrého. Po 15 minutách vystupujeme na správné zastávce, hurááá. Vydáváme se k našemu hotelu. Tento hotel jsem našel na webu, jedna noc pro oba za 1000 rublů se snídaní a vodou na pití v ceně. Paní sepíše všechno důležité a ukáže nám pokoj. Televize s 15 programy a postele, bohatě stačí.

Pokoj

Pokoj

V pokoji je trochu přetopeno, ale okna tu jsou, takže bez problému. Využijeme sprchu. Kouknu se v televizi jak Gabča Soukalová porazila celý svět v biatlonovém závodu a o půl sedmé konečně vyrážíme do města.

Opět sedíme v autobuse, tentokrát nám poradili 36. Opět jsme dojeli někam, kam jsme vůbec nechtěli. Takže chudák Alexandr na nás zase musel čekat, tentokrát jen dvacet minut. Sešli jsme se opět u kremlu a vyrážíme autem na Palácové náměstí.

Palác zemědělců

Palác zemědělců

Palácové náměstí

Palácové náměstí

Následuje nová fotbalová aréna Kazaně, ve které ale ještě místní borci nehráli. Hotová byla nedávno a chlubí se největší obrazovkou. I zde se bude odehrávat MS 2018 ve fotbale. Cestou sem jsme minuli plavecký areál, kde se pro změnu bude odehrávat MS 2015 ve vodních sportech.

P1030390

A odsud vyrážíme na gáblík. Tady už je to trochu dražší. Dáváme si dvě pizzy pro tři lidi a stačí nám to. Zde se upovídaná servírka, potom co zjistila, že jsme cizinci si stále chtěla povídat a neobsluhovala ostatní hosty, docela zajímavé. Nakonec nám dala i telefonní číslo. Třeba se někdy potkáme…

Po deváté hodině vyrážíme do centra. Zase do klubu. Jak jinak…

Alexandr nám doporučí KOYOT klub. Na Baumanově ulici (hlavní bulvár). Když tam přijdeme, tak nás čeká školení od ochranky. Jste tu poprvé? „Ano“. Tak poslouchejte. Nesmí se tam fotit, tancovat na stole, nebo sahat na slečny co tancují na baru. Jinak nemilosrdně letíte, jasné? „Ano“. Tak běžte… 300 rublů vstup a přísná prohlídka naprosto všeho.

V šatně necháme bundy a jde se. Lidí zatím málo. Sedáme si ke stolku a okamžitě k nám přichází slečna servírka. Objednáme pivo, ale to se jí zdá málo. Přesto si dáme jen to pivo. 150 rublu Heineken, solidní cena. Na baru probíhají soutěže slečen. Okukujeme…

Usoudíme, že je čas na naši vodku, která čeká v autě u Alexandra. Vyrážíme, v obchodě koupíme džus. Jiný než jablečný neměli a věřte mi, je to hnus! Hodinku jsme pochodili venku, kluci se ještě podívali do jiného baru, ale nezaujal je. Tak se vracíme do KOYOTA.

Bohužel Alexandr odjíždí domů. Musím si vzít batoh s sebou. Tak jdeme opět na kontrolu. Takovou kontrolu jsem ještě nezažil. Všechny kapsy batohu, dokonce i tu nejmenší, kde jsem měl tři ibalginy, dokonce i to zabavili. Prošli jsme dále a dozvídáme se, že batoh mi v šatně nenechají. To je průser. Zkoušíme to ukecat, že mám fakt drahý foťák s sebou, ale nic. Nooo, tak se posadíme a dáme si pivko.

Přemýšlíme. Nejdřív zkusíme naši starou známou, jestli by to nevzala někam k nim. Taky bez šance. To je ale podnik.

Všimneme si takového menšího baru, který hlídají nějaké baby. Kámoš, že to tam šoupne a nikdo si ničeho nevšimne. Jde na věc, ale jakmile to tam dal, přilítla ochranka. To teda ne! „Za litr?“ Dej mi ten batoh, a v šatně už ho vzaly. Zajímavé!!!

Batoh je schován a my jdeme užívat na parket!

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!