Studenti uzavírají zkouškové období a hurá na prázdniny

Poslední aktualizace: 28. ledna 2014 | Autor: Michal Pavelka

V tuto dobu už má většina studentů volno. Jen poslední opozdilci dodělávají poslední zkoušky.Všeobecně platí přímá úměrnost. Čím dříve vše uděláte, tím delší prázdniny máte.

A proto je skoro nemožné po oslavě Nového roku vyrazit s ruským studentem kamkoliv. Hospoda, hokej všechno zakázáno.

Na druhou stranu v Moskvě je i tak možnost se dobře zabavit. Například od 2. do 8. ledna byl vstup do více jak 80 muzeí zdarma. Funguje nespočet kluzišť v parcích, kde je možné i zdarma si půjčit brusle. Přišel sníh, a s ním i první lyžování, dokonce i snowboardové parky jsou tu.

Kdo by si chtěl v horkém lednu trošku ochladit, může se v noci z 18. na 19. ledna vykoupat v jednom z míst k tomu určených. Tuto noc se v pravoslaví oslavuje pokřtění Krista v řece Jordán.  Udělají se díry v ledu a otužilci se aspoň na chvíli smočí, aby smyli hříchy, které za celý rok napáchali. Většinou jsou tu i šatny a horké nápoje.

kreschenie_1

Kdo neumrzne, vyhrává. :-D

Studenti už oslavují a užívají si volna. Do škol vyrazí opět desátého ledna. Do té doby všichni navštíví své domovy, no však to znáte jak to chodí.

25. ledna se tu svátek studentů. Taťánin den – uctění Taťány Rimské. A proč 26. leden? V tento den imperátorka Elizabeta Petrovna podepsala rozhodnutí o zřízení Moskevské státní univerzity. 25. leden 1755.

Od 1. září uteklo hodně vody a je za námi půlka. Tak do konce června hodně sil a jdeme na to.

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!