Michalovy postřehy

Už se to blíží…

11. 6. 2014

Omlouvám se všem za menší počet příspěvků. Přiblížil se můj konec pobytu v Moskvě a proto využívám každého dne. Příspěvky budou ve velkém přibývat v červenci. Děkuji za pochopení. :-)

Klimatizace v MHD není jen pro parádu

21. 5. 2014

Přináším další velký objev. Protože v Moskvě už skoro dva týdny panují vedra (okolo 30 stupňů), zajímalo mne, jak to bude vypadat v MHD. Jsem velice potěšen! Protože všechny dopravní prostředky MHD, které mají klimatizaci ji používají naplno! Takže si jedete v klídečku v 20 stupních. Snad to vydrží. :-)

Léto přichází…

15. 5. 2014

Ráno, co ráno se člověk probouzí do slunce. Dnem teploty šplhají ke 30 stupňům, což je v betonové Moskvě malé peklo. A co bude dál?

Nákup oblečení v Rusku

19. 4. 2014

Nákup oblečení v Rusku není žádná sranda. Číslování velikostí je v každém obchodě jiné a navíc pouze velikosti pro „trpaslíky“. Takže chlapi (dva metry, sto kilo) těžko najdou kalhoty. Už týden hledám bez úspěchu. Přijet vybaven. :-D

Turistická sezóna se blíží

27. 3. 2014

Teploty stoupají a v centru Moskvy se vše chystá na začátek hlavní sezóny. Vše se zametá, vše se natírá. Pozor na to, kam sedáte. :-)

Plavky s sebou

7. 2. 2014

Denní teplota se v přímořském Soči pohybuje okolo 12 stupňů. Proto Vás nabádám, přibalte si do kufru i plavky, třeba se právě my potkáme ve vlnách Černého moře.

Padají teplotní rekordy

30. 1. 2014

Dnešní noc prý byla nejmrazivější v letošní zimě. V Moskvě naměřili až mínus 34 stupňů. Ale kam se hrabeme na Jakutsk, tam naměřili mínus 47 stupňů. Konečně pravá zima.

V Rusku vážně nejezdí medvědi na kole s flaškou vodky

20. 1. 2014

Přátelé, pár z Vás tady stále touží po nějakých senzací a postřehů. Což mne vyprovokovalo k tomuto článku. Jestliže zde nepíšu nic, tak to znamená, že nic zvláštního se neděje. Nebo bude někoho zajímat, jak chodím do školy, odsedím si tři hodiny, jdu na nákup? Ano, dokonce v Moskvě se žije normální život. Není to […]