Stipendijní pobyty v zahraničí – mezivládní dohody

Poslední aktualizace: 5. února 2016 | Autor: Michal Pavelka

Jak už jsem říkal, moji cestu jsem odložil z důvodu lákavější nabídky, která se skoro nedala odmítnout. Takže jsem se rozhodl Vám o tom něco málo napsat, protože na tento program se mohou přihlásit studenti z různých vysokých škol.

Na stránkách Ministerstva školství se dozvíte vše důležité. Pro Vaši pohodu sem dávám odkazy, ať nemusíte zdlouhavě nic hledat. :-)

http://www.msmt.cz/mezinarodni-vztahy/stipendijni-pobyty-v-zahranici-mezivladni-dohody  Na této stránce je spousta informací, hlavním lákadlem jsou země, kam můžete vyjet.

Kvóty  Tady už se díváme na přesný rozpis kvót, pro české studenty. Jak vidíte tak do Ruska se můžou vydat studenti UK Praha, MU Brno, UP Olomouc, UJEP Ústí nad Labem, ZČU Plzeň, OU Ostrava, Univerzita Hradec Králové, VŠE Praha. Každá univerzita má daný počet míst, které může obsadit. Pokud tato místa daná univerzita neobsadí, můžou jet náhradníci, pokud nějací jsou (o tom více později, je to můj případ).

Takže dále pro ty, kteří by se jednou chtěli vydat studovat do Moskvy a mít to komplet placené jak ministerstvem tak svoji univerzitou. Základ je dostat se na univerzitu, která se této smlouvy účastní a má právo přihlásit své studenty.

Samotné přihlášení je naprosto jednoduché. Na své univerzitě se přihlásíte, napíšete motivační dopis a životopis samozřejmě v ruském jazyce. A to potom odevzdáte na příslušné pracoviště na vaší univerzitě. Jestli se přihlásí daný počet nebo dokonce nižší, máte vyhráno, protože pojedete určitě. Ale jestli na univerzitě je velký zájem může se stát, že někdo z Vás bude náhradníkem a budete muset stejně jako já čekat, jestli na nějaké další univerzitě nenaplní své kvóty a tím pádem by se dostalo na Vás, tak jak se usmálo štěstí na mě.

 

To je z mé strany asi vše co jsem chtěl říct. To nejdůležitější. Při troše zkoumání webu se vše dozvíte.

Ale rád zodpovím veškeré dotazy. Poradím :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!