Sobotní KHL

Poslední aktualizace: 5. února 2016 | Autor: Michal Pavelka

Na sobotní odpoledne mám naplánovanou jednoduchou činnost. Pěšky dojít na hokej a pěšky dojít z hokeje. :-D

Uvařím si gáblík a před třetí hodinou vyrážím na cestu. Protože Dinamo Moskva hraje své domácí zápasy převážně v hokejové hale BSA Lužniki, která se nachází v obrovském olympijském komplexu, nemám to tak daleko.

Ale po pořádku.

Je celkem příjemný den, nebýt ledového větru, bylo by ještě lépe. :-D Vydávám se opět k terase na Vrabčích horách. A přes park se musím nějak dostat dolů na nábřeží Moskvy. Vybírám první cestu kolem skokanských můstků. Sejdu pár schodů a už jsem dole.

můstek

Žádný sešel pár schodů, ale seskočil 80 metrů na lyžích. :-D Právě okolo 80 metrů se na tomto můstku dá skákat. Což ukazuje, že je to velmi málo.

Ještě pár metrů jdu po louce až se dostanu opět na Vrabčí nábřeží. Z dálky s lyším a vidím, že se v komplexu Lužniki něco děje.

Dojdu k mostu, kde se nachází stanice metra Vrabčí hory. Most je zvenku průchozí, takže přejdu řeku a už sem na Lužnickém nábřeží. Přes kontrolu se dostanu do samotného komplexu.

lužniky

Hemží se to tu policisty. Ne jen v uniformách ale i ve sportovním. Přicházím blíže a vidím jejich techniku. Později se z rozhlasu dozvídám, že je tu jakýsi svátek Policie. Byli připraveny všemožné atrakce pro děti. Od skákacích hradů k jízdě na kole. Prohlídnu si techniku místní policie a vyrážím k hokejovému stánku.

Je hodina a půl před začátkem zápasu a je tu jen hrstka lidí. Já musím najít pokladny. Obejdu celý stadion. A nic. Chvíli tak přemýšlím a vzpomínám. Dva roky zpět jsem tu byl na fotbale Rusko – Irsko. Vzpomínám si, že lístky jsme kupovali u velkých pokladen u vchodu do areálu. Vydávám se tam. :-D

Bingo. Úvaha byla správná a už u okýnka dostávám svůj lístek za 150 rublů (90 Kč). Sektor za bránou, ale výhled parádní.

U vchodu do haly, opět prohlídka. A už jsem uvnitř.

Samotný vstup do arény vypadá jak v divadle. :-D

1393710_10200873573868324_930698261_n

Najdu si své místo. A začnu si prohlížet arénu. Stará ale dobrá. Pomalu se zaplňuje diváky. Hráči se zahřívají před zápasem. Lidi přicházejí :-D A blíží se začátek utkání. Čtou se sestavy. Za Dinamo hraje náš útočník Marek Kvapil, číslo 91. Následují hymny. A začátek utkání.

Utkání nakonec skončilo 4:3 pro Dinamo. Když se Dinamo podařilo v poslední minutě utkání otočit stav 2:3. 4 sekundy před koncem dali rozhodující gol. Náš Kvapil si připsal dvě asistence, takže se určitě neztratil!

Po hokeji se vydávám k domovu. Jakýmsi parčíkem se dostanu zpět na nábřeží Moskvy. Musím se dostat přes most na druhou stranu. :-D

1384191_10200873576428388_1519643483_n

 

Po dlouhém bádání zjistím jak se na jeden z dvou mostů dostat. Je to železniční most, ale je tam i chodníček pro mne. :-D Jmenuje se Lužnický most. Koleje se zrovna opravují, takže žádný vlak nečekejme. :-D

A jsem na druhé straně. Hurááá!

Vydávám se po Vrabčí ulici k domovu. Cestou míjím Akademii zahraničního obchodu. Následují ateliéry Moskevského filmu a už jsem opět na vyhlídkové terase.

Pomalu dojdu domů a sobotní den končí.

Dneska to vyšlo na 13 km chůze. :-)

Sobotní trasa

Sobotní trasa

 

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!