První výprava za památkami

Poslední aktualizace: 1. června 2014 | Autor: Michal Pavelka

Můj první ruský víkend. Na sobotu je naplánován oooobrovský pochod po Moskvě. Metrem vyrážím na stanici Ochotnyj rjad. Vylezu ven a už se postranní uličkou blížím k Rudému náměstí. Doprava turistů houstne. :-D A už stojím na Rudém. Bohužel opět většina náměstí zavřená, protože se opět staví pódium na jakousi akci. Vyfotím Historické muzeum a jdu dále.

Státní historické muzeum

Státní historické muzeum

Protlačím se davy skrz celé náměstí a začnu fotit Chrám Vasila Blaženého.   P1020226 Potom co obejdu celý chrám se vydávám dále. Jdu z mírného kopečka a jdu přes Velký Moskevský most. P1020235   Přejdu přes most. A vydávám se k dalšímu mostu. Maličký a jmenuje se v překladu Paloučkův most. Tak nějak bych to přeložil. :-D  Na tomto mostě je zajímavé, že „všichni“ zamilovaní sem dávají svůj zámek na „stromy“. P1020237 Takovou zajímavostí je to, že jelikož těch stromů a zámku je tam moc, musí se stromy postupně odvážet. Odváží se na břech a tam se dělá taková zámková „alej“. :-D Důvod je prostý, most by pod tíhou zámků nemusel vydržet. :-D S obavami přejdu most. :-D Pozdravím se panem Repinem. P1020238 A mířím k památníku prostitutek a feťáků. :-D Tak mi to bylo vysvětleno. :-) P1020241 Dostatečně se pokochám a projdu parčíkem, kde přemýšlím kudy dál. Mimochodem právě se nacházím na „Močálovém náměstí“. :-D P1020244   Vyberu si jednu z ulic a vydávám se tam. Později se dozvím, že je to ulice Velká Jakimanka. V ulici minu dva kostelíky a přicházím na velkou tepnu. :-D P1020266 Ulice se nazývá Житная a mimo jiné tu sídlí Ministerstvo zahraničních věcí a Ministerstvo spravedlnosti. Hned vedle sebe. :-D Zahnu doprava a jsem na ulici Jakimanka. Velká a dlouhá ulice. Doprava houstne. :-D P1020284 Po Velkém kamenném mostu opět přejdu řeku Moskvu. A začnu fotit Kreml z druhé strany. :-D   P1020290 Přejdu most a vejdu do Alexandrovského sadu. Podzim tu hraje všemi barvami.   P1020320 Projdu podchodem pod Trojickou bránou, která je hlavním vstupem turistů do Kremlu. P1020330 A mířím zpět k Historickému muzeu.

Generál Žukov

Generál Žukov

Má poslední dnešní zastávka bude Divadelní náměstí. Kde se nachází tři divadla. Velké divadlo, Malé divadlo, Dětské divadlo.

Malé divadlo

Malé divadlo

Velké divadlo

Velké divadlo

Tady můj dnešní výlet končí. Má dnešní cesta zabrala 4 hodina a nachodil jsem 9 km. Panuje spokojenost a pomalu jedu domů. Dnešní cesta Cestou domů vyfotím ještě teploměr, který máme na věži. P1020348 Nakonec si radši vyfotím mapu hlavní budovy MGU, kdybych ji někdy potřeboval. A mířím do pokoje.   Přijdu do pokoje a čekám mne šok. :-D Vůbec mně mi nedošlo, že mám v okně věci. A jak bylo dneska přes den teplo jak prase, tak mi v okně vyteklo máslo. :-D Takže super úklid. Po tomto úklidu jsem si zprovoznil ledničku. :-D Stačilo podložit novinama a pracuje jako nová. :-D Krásný den dnes. Dobrou. :-)

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , , , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!