Pondělní Lenin, Vasil, záchod v GUMu a nakonec zmrzlina z GUMu

Poslední aktualizace: 29. dubna 2014 | Autor: Michal Pavelka

Ranní příjezd zpět do Moskvy, takže totální nevyspalost mi nezabránila naplánovat si další akci.

Chtěli jsme dnes vyrazit se podívat do Mauzolea na pana Lenina. Už v devět jsme si dali sraz. Rozumíte ano? V půl šesté jsem dorazil do Moskvy a už v devět se jedu plácat zase do centra. Takže si dokážete představit nevyspalost na nejvyšší úrovni. Ale budiž.

Ale jaké štěstí nás nepotká hned na Ochotnom rjadu. Chlápek tam zadarmo rozdává Georgijevské stužky. Dlouho jsem ji hledal a dočkal se. Za chvíli už je uvázaná na tašce a pokračujeme. Půl desáté a uvědomuji, když koukám na ceduli, že v pondělí je Lenin zavřený. Nu co už. Nevadí, půjdeme do Chrámu Vasila Blaženého.

Vydupeme si to mírným kopečkem na Rudé. A co nevidíme. Chystají se oslavy 1. a 9. máje. Před GUMem pomalu vzniká podium, mauzoleum je taky pod tyčemi a hned vedle vznikají tribuny. Takže zase nějaký čas bude Rudé náměstí ošklivé. :-(

Už se to chystá

Už se to chystá

Takhle brzo ráno tu není ani moc lidí. Dobrá zpráva. Chrám Vasila Blaženého otevírá v 11 hodin. Zajdem do postranní uličky si koupit něco ke snídani. Při cestě do Alexandrovského sadu vidíme výměnu stráží a potom už se usadíme v Alexandrovském sadu a stávají se z nás krmiči holubů. Pět jsme si jich osočili. :-D

Dost srandy, 11 hodin a mažeme do chrámu. Lístek za 100 rublů pro studenty, u vstupu nám dvě policistky zkontrolují tašky jak největším teroristům. A už jsme uvnitř. Co Vám budu povídat, chrám pěkný ale ne tak jako z venku.

Pozor na jednu věc. Jakmile vyjdete schody do vrchní části, už vás nepustí zpět dolů. Takže si důkladně prohlídněte spodek, ne jak my. :-D Pro jistotu jsme jim tu nechali naši vizitku.

P1040946

 

Vyrážíme dále. Kam na záchod v centru Moskvy? Hlavně zadarmo! Tak proč nezajít do GUMu? Jde se. Záchody jsou tam v posledním patře na straně blíže k Historickému muzeu. Po eskalátorech vyfičíte na vrch a už jste osvobozeni. Pojďme se podívat na pocity z toalet v GUMu.

Jak sami vidíte, záchody teda nic moc. Ale to, co jsme našli záhy na prvním patře, tomu neuvěříte. Zmrzlina za 50 rublů!!! A docela solidní porce. Takže hurááá na ní! A uvidíme co na to říkáme???

Takže zmrzlina parádní! Hned u východu z GUMu, můžete chytnout dokonce wifi. Všichni závisláci zde ukojí svoji závislost na fíbíčku a může se jít dále.

Tady se to pro dnešek zakončí. Je potřeba taky trošku odpočívat, což mi ale stejně není umožněno.

Jdu ještě okouknout okolí metra Jihozápadní. Je tu mnoho univerzit a kolejí a lesů. Které se každý víkend proměňují v grilovací les. A v jednom z těchto lesů je docela pěkný rybníček i s kačenkama.

P1040954

Odsud mne vyhání déšť, který asi symbolizuje, že už bych měl jít chrápat.

Dobrou noc

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , , , , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!