Olympiáda je tu! Jak to lidé prožívají…

Poslední aktualizace: 6. února 2014 | Autor: Michal Pavelka

Zbývá 41 hodin do slavnostního zahájení Olympijských her v Soči. Přestože se všude na internetu objevují první ohlasy, zdaleka ne vše funguje. Někde neteče voda, někde teče rezavá, někdo nemá své pokoje a mohl bych pokračovat až k nám známým toaletám.

Ale jak to vlastně prožívají normální lidé? Málo lidí o tom nahlas mluví, ale když už se někoho zeptáte, zavalí vás smršť. Buď pozitivní nebo negativní.

Názory se mísí jak mezi mladými, tak staršími. Všechny věkové kategorie mají stejné názory. Mezi negativní patří většinou hlavně peníze. Důchody malé, podpory malé, ale postavit „nové“ město na to peníze jsou. Druhým bodem vražedné diskuze je – proč zrovna Soči? Kde se i teď teploty pohybují nad nulou a po sněhu ani památky. Ještě štěstí, že sníh je v horách 50 km od Soči, kde se budou všechny sporty na sněhu konat. Mohl bych pokračovat, jak se nadává na Putina a všechny okolo. Dokonce i na Olympijský výbor se nese špína.

Ale ještě se zamyslíme nad pozitivy. Nové stavby, nové sítě, prostě nové Soči. Už to nikdy nebude jako dřív, ale takhle je to snad i lepší. Přitáhne se zájem turistů a do lázeňského města na pobřeží Černého moře se vydá více zahraničních turistů. Poté je tu hrdost, že se po 34 letech koná olympiáda opět v Rusku. Těší se, jak ruští sportovci budou sbírat medaili za medailí. Tak uvidíme jak to všechno dopadne.

A v neposlední řadě teroristi. Jak to s nimi vypadá?

Podle dnešních zpráv se dnes podařilo zastřelit chlapa, který stál za prosincovými útoky ve Volgogradu + jeho pomocníci byli zadrženi. Samozřejmě to nic neznamená, Kavkaz je veliký a bouří to tam stále.

Jak ale denně čtu zprávy o tom, jak v Soči probíhají bezpečnostní kontroly, že se do areálu nedostane ani myška, stále více věřím tomu, že to bude nejbezpečnější místo na Zemi. Možná jen Bílý dům má stále lepší ochranu. A kdyby už se mělo něco stát, tak soudím podle názorů lidí, je prý Putin připraven tvrdě zasáhnout proti samotnému Kavkazu. Vyslat armádu a srovnat to tam se zemí. Tak doufejme, že to nebude zatím potřeba.

Putin si od olympiády hodně slibuje, takže udělá všechno proto, aby vše proběhlo v naprostém pořádku a klidu. A proto ani já se nebojím a do Soči vyrazím! 

Proto si pojďme všichni olympiádu užít. Nenechme si to pár vymytými hlavami z Kavkazu zkazit. A užijme si tento sportovní svátek, každý po svém. Vždyť další šance bude až za čtyři roky!!!

 

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!