Noční život v Moskvě

Poslední aktualizace: 8. ledna 2014 | Autor: Michal Pavelka

Určitě zajímavé téma pro všechny. Všichni, kdo cestují vždy vyzkouší, noční život navštíveného místa. Je tedy na čase dozvědět se něco o tom moskevském.

Je jasné, že v obrovské Moskvě bude i obrovský noční život. Různých barů, kaváren, diskoték najdete vždy plno. Záleží už jen na vkusu, náladě.

Nechci tu psát o žádných podnicích, to bych to mohl psát několik hodin, a stejně by to nebylo vše. Chci se trošku zaměřit jak se v noci v Moskvě chovat a jak to zde chodí.

Začněme cenami. Ceny v Moskvě jsou vysoké. Co se týče alkoholu v barech a podobně, začíná cena například piva na 200 rublech. A jde to výš. Můžu uvést příklad. Whiskey s colou za 360 rublů. Takže obrázek si můžete udělat sami, že takový noční špacír nebude nic levného. Jen tak pro zajímavost. Nejznámější klub v Moskvě se jmenuje Soho. Nachází se nedaleko od Rudého náměstí. Jak se tam dostat? Prachy, známá tvář, novinář. Jinak jste skoro bez šance.

Druhým bodem bych zvolil noční dopravu po Moskvě. Metro končí v jednu ráno. A co pak? Ačkoliv jsou tu taxíky až o 4x levnější než v ČR, je tu lepší způsob. Prostě si stoupnout k cestě, mávnout rukou a určitě někdo zastaví. Na ceně se dá dobře smlouvat. A když se vám poštěstí, můžete se svést historickým žigulíkem.

Samozřejmě v Moskvě jezdí i MHD, ale pro návštěvníky města je naprosto zbytečné složitě cestovat.

Co se týče bezpečnosti, nic hrozného. Jak v každém městě si musíte dávat pozor na věci. I bundy jsou v ohrožení. A jít v lednu ráno domů bez bundy, to vůbec není dobré.

Teď už jen zbývá vyrazit do víru noci!

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
 1. Filip

  SOHO jede !! :D

 2. Vašek

  Nazdar!
  Moc pěknej blog. Ale trošku stručnej. Prosím, piš více o lidech, které potkáváš, o situacích, které zažíváš. Samozřejmě pokud na to najdeš čas. :-) Budu netrpělivě čekat na další zápisy. Hodně štěstí.

 3. Děkuju! Lidí a situací je tolik, že bych se upsal.:-) Ale pokusím se něco přidat. :-) už brzy se tu objeví Kazaň.

 4. Martin

  Určitě mne zajímají postřehy z nočního života. Hlavně jestli tam existuje (přepokladam) něco jako Stodolní u nás? Víš co myslím, všechno pokupě. Případně nějaký podnik s dobrou taneční hudbou, hodně lidmi, přívětivé ceny atp. :)

 5. Jasně, že vím, co myslíš. Ono tak v centru, hned nedaleko Rudého náměstí, tam najdeš podniků dost. Ale ono je to těžší, protože ty ceny nejsou moc přívětivé. :-( Pivo za 300 rublů mi nechutná už z principu. :-D Ale nedávno jsme narazili na dobrý podnik, o kterém určitě budu informovat. ;-)

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!