Nejlepší bankovní účet do Ruska

Poslední aktualizace: 12. října 2012 | Autor: Michal Pavelka

Datum odletu je sice ještě „docela“ vzdáleno, ale vždy je lepší zařizovat vše dlouho dopředu, protože před odletem jistě bude chaos.

Proto jsem se v nedávné době začal poohlížet, jaký bankovní účet v Rusku využívat. Protože jak mnozí víme, jsou u všech bank, různě vysoké poplatky za výběr v zahraničí. Proto jsem se odvážil ponořit do hledání nejlevnější a nejvýhodnější banky.

Dostal jsem tip, na Mbank, takže jsem začal zkoumat tam. Ale ještě v nedávné době (možná rok, dva zpět) v této bance žádný poplatek za výběr v zahraničí nebyl, ale teď už bohužel je. Takže jsem hledal dále. Zkoušel jsem všechny, nám už dobře známé banky, i všechny novější (v poslední době hodně v televizi vídaná Air bank), ale všude nějaké ty poplatky jsou.

Potom jsem ale narazil na Unicredit Bank. V ceníku jsem našel, že založení účtu, vedení účtu, výběry v ČR, to vše zdarma. Ale to hlavní co mě zajímalo, tudiž výběr v zahraničí je také zdarma. A to neomezený počet výběrů, ale pozor, pouze na bankomatech Unicreditu!!! Řekl jsem si první úspěch. Vážně jediná banka, která nabízí výběry v Ruské federaci bez poplatku. Takže už jen zjistit, jestli v Rusku mají nějaké ty bankomaty. :-D

Ponořil jsem se „strýčkem“ googlem do dalšího hledání. Se znalostí ruštiny není problém najít na „runetu“ (jak se nazývá ruský internet) cokoliv. Během chvilky jsem našel ruské stránky Unicreditu, kde mají krásně uvedeno seznam i mapku bankomatů. Takže jsem zjistil, že jen v samotné Moskvě je 263 jejich bankomatů. A co mě ještě potěšilo, bylo to, že v místě našeho budoucího bydliště, jsou hned dva. Takže problém s financema zdárně vyřešena.

Ale abych měl skutečnou jistotu, rozhodl jsem se vyrazit ještě na ostravskou pobočku. přece jen mám radši ověřené informace. Zašel jsem tam, a moc příjemná paní mi vše objasnila, že jde o studenský účet. Ale aby bylo jasno, jediná podmínka je věk 18 – 26 let, nemusíme být studenti. :-D Jinak vše platí, a zbývá už jen sepsat účet. Paní z banky mi dala mi svoji vizitku, abych se ozval  až se rozhodnu pro založení účtu, že se domluvíme a sepíšeme smlouvu.

Takže teď už jen všichni pěkně založíme účty a bude hotovo. :-D

A nakonec přiládám odkaz na zmiňovaný účet.

 

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
 1. Martin

  Díky moc, že děláte tuhle cestu a že tu o všem budete informovat…. jsem na střední škole ekonomické … a také bych chtěl potom do Ruska studovat :) doufám, že napíšete článek o tom , co to má za výhody tam jet a pak se vrátit do ČR (nebo zůstat :) ) a co studovat :) diky :)

 2. @Martin: Není zač. Budu se snažit podávat co nejpřesnější informace ;-)
  a studovat určitě to co tě bude bavit ;-)

 3. Dmitry

  Fakt se divim, ze jsi rozhodl pro studium v Rusku :) Jsem rus zijici v Cechach(ukoncil jsem studium a uz pracuji). Ted jsem na dovolene doma, a mel bych dotaz, na ktery nemuzu najit odpoved, mozna ze bys to vedel. Mam ucet u sporky, a potreboval bych vybrat hotovost v Rusku. Bohuzel vubec netusim, kde je to vyhodnejsi? Mas nejaky napad?

 4. Zdravím! Mě Rusko učarovalo a snad se vrátím někdy. :-) Pozdravuj tam. ;-)
  Co se týče tvé otázky. Vybrat můžeš kdekoliv, protože spořitelna má pevný sazbu za výběr v zahraničí. V Rusku nejsou bankomaty skupiny ERSTE, takže za výběr v zahraničí v libovolném bankomatu je poplatek 125 Kč. Takže bohužel, pouze tak. Chtěl jsem ti poradit převést peníze na ruský účet, ale to stojí 220 Kč. Takže odsud žádné východisko nevede. :-(

 5. Dmitry

  Diky moc, to je prave ono, co jsem potreboval vedet. :)
  S pozdravem z Uralu(Celjabinska oblast, m. Trechgorny)

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!