Muzeum ozbrojených sil Ruské federace

Poslední aktualizace: 30. května 2014 | Autor: Michal Pavelka

Muzeum ozbrojených sil Ruské federace je další z řady velmi zajímavých muzeí!

P1050693

 O muzeu

Centrální muzeum ozbrojených sil je jedním z největších vojensko-historickým muzeem na světě. Bylo založeno v prosinci 1919 roku, historie muzea je velmi bohatá.. Expozice muzea jsou rozmístěny ve 24 sálech a na venkovní ploše. Odráží historii ozbrojených sil z momentu jejich „narození“ do současnosti.

Kolekce čítá více jako 800 tisíc muzejních předmětů, mezi které patří:

– relikvie spojené se životem a činností hrdinů domácí historie, jak řadových, tak i známých vojenských velitelů a státních činitelů;

P1050709

– odznaky, vyznamenání, zbraně a technika, uniformy a vybavení národních ozbrojených sil a armád ostatních států.

P1050708

Venku za muzeem je více jak 150 bojové techniky a zbraní Sovětské armády a Ozbrojených sil Ruské federace – od dělostřeleckých zbraní z časů Občanské války 1918-1922 do současných balistických raket.

P1050840

Exponáty jsou rozmístěny chronologicky po následující tématice. Historie Ruské armády a námořnictva do roku 1917; Rudá armáda v době Občanské války a zahraniční vojenské intervence; Dělnicko-rolnická Rudá armáda a námořnictvo na stráži bezpečí SSSR; Ozbrojené síly v době Velké vlastenecké války; následná historie Sovětských ozbrojených sil; založení a rozvoj ozbrojených sil Ruské federace.

Fungování muzea

Muzeum nabízí organizování exkurzí všem na míru. Po prohlídce můžete navštívit místní frontovou restauraci Эх, Дороги…, kde načerpáte síly na další výlet.

Kromě pondělí a úterý pracuje muzeum denně od 10 do 17 hodin. Cena lístků je 120 rublů pro dospělé a 60 pro studenty a děti. Koupit lístky možno i online!  Každou druhou středu v měsíci mají děti a studenti vstup zdarma.

Jak se dostat do muzea? 

Metrem dojet do stanice Dostojevská. K východu k divadlu a divadlo obejít zprava okolo parku na ulici Sovětské armády. Pár metrů a po pravé straně uvidíme budovu muzea a vojenskou techniku.

Navštívit-li toto muzeum?

Váháte jestli se vydat do Muzea ozbrojených sil Ruské federace? Páni určitě váhat nebudou. Vezmou své ratolesti a vrátí se do dětských let. Jestli vás nenadchne vnitřní expozice, venkovní vás dostane.  Ale podle mého mínění muzeum zaujme i maminky s dětmi. 120 rublů není majlant, takže hurááá do „války“.

Stále nejste přesvědčeni? Podívejte se na videa.

Oficiální webová stránka

Youtube

Galerie z muzea

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!