Muzejní noc v Moskvě

Poslední aktualizace: 4. listopadu 2013 | Autor: Michal Pavelka

Na neděli 3. listopadu Moskva naplánovala jakousi Muzejní noc. V originále nazvaná Ночь искусства.

Od 12 do 24 hodin bylo možné si prohlídnout mnoho zajímavého. Přes muzea, galerie, různé akce pořádané v parcích.

Já si na svoji pouť vybral 12 muzeí, která se mi zdála zajímavá. Jelikož většina muzeí měla zdarma otevřeno od šesti, bylo těžké to skloubit, ale nějak jsem si poradil.

Začal jsem Muzeem Velké vlastenecké války, které se nachází na stanici metra Park vítězství (Парк победы). Velmi zajímavé muzeum hlavně pro chlapy. Mnoho zbraní, něco z historie. Výborné.

Odsud jsem se vydal na stanici metra Park kultury. Hned u stanice je Muzeum o historii Moskvy. Zvláštní, že ač zadarmo, musí si člověk vyzvednout vstupenku. Což jsem se dozvěděl, až když jsem vyšel obrovský kopec v jednom z korpusů. Zde se zalíbí převážně lidem, kteří mají rádi historii. Ne války, ale co se na tom území, kdy stalo.

Potom má cesta směřovala na výstaviště VDNCH. Tam jsem měl naplánované Muzeum SSSR, ale ze záhadných důvodů to tam zdarma nebylo, tak jsem vyrazil do Muzea kosmonautiky. Tam bylo narváno k prasknutí. Ale díky tomuto jsem nemusel platit za focení a stejně jsem vše vyfotil. :-)

Dalším v mé cestě mělo být Muzeum studené války, kde se nachází i bunkr. No už při příchodu jsem viděl,ž že je to bez šance, tak jsem to otočil a spěchal do Muzea retro automobilů. Stanice metra Rimskaja. Tohle ocení snad úplně všichni. Z těch mašin tam byli i holky kolem dvaceti nadšené. :)

Další plán zněl najít Muzeum současné historie. Na zastávce Puškinská, ale to se nepovedlo. Našel jsem pouze Muzeum současného umění. Nakonec i tam se mi zalíbilo. Lidí tak akorát, takže všechno v pořádku.

Toto muzeum nakonec bylo mé poslední. Stihl bych ještě minimálně dvě, ale už se mi nechtělo.

Dal jsem si procházku po Tverské. V obchodě knih koupil pohledy a došel na Manéžní náměstí. Řekl jsem si, když už jsem tu. Že okouknu Rudé náměstí a potom vyrazím domů.

A potom ze stanice metra Ochotnyj rjad pěkně domů. Náročný den od deseti do jedenácti.

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
  1. Petr

    Když by sis nemusel vyzvednout vstupenku, tak v muzeu nebudou vědět, kolik ten den přišlo lidí. A jestli má třeba smysl tu akci pořádat i za rok…

  2. Ano, kdyby to rozdávali všude, tak neřeknu ani popel :-D

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!