Moskevská ZOO

Poslední aktualizace: 5. února 2016 | Autor: Michal Pavelka

Moskevská ZOO je jedna z nejstarších zoologických zahrad v Evropě. 31. ledna 2014 ZOO v Moskvě oslavila 150 let existence!

10505586_10201158953494627_8200778845367408711_n

Moskevská ZOO nabízí to, co by každá zoo nabízet měla. Každý z malých i velkých návštěvníků si najde to, co ho zajímá a kde může strávit klidně celé odpoledne. Protože zoo v Moskvě letos slaví 150 let existence, dostala obrovský dárek, kterým je velká rekonstrukce celé zoo. Práce jsou řízeny tak, aby omezení v zoo bylo co nejméně. Takže se návštěvníci nemusí bát, že by neviděla slona, žirafu, tygra…

Jaké pavilony nás čekají v Moskevské ZOO? 

1. dětská zoo (domácí zvířata, které známe z ČR)

2. terárium

3. primáti

4. kopytníci Afriky

5. exotárium (vodní svět) – 50 rublů

6. polární svět

7. noční svět

8. dům ptactva

9. šelmy

10. domek žirafy

11. delfinárium – 200 rublů

Jak vidíte sami, čeká vás dlouhá cesta než vůbec projdete všechny pavilóny. Ale kvůli rekonstrukci, která má trvat do roku 2016 jsou i pavilóny omezené. Musíte doufat, že zrovna vyrazíte v době, kdy toho bude co nejvíc otevřené. Tudíž hlavně v letních měsících.

Atrakce zoo

V každé zoo je mnoho atrakcí jak pro malé, tak i velké návštěvníky. Námi oblíbený vláček v zoo v Moskvě nenajdete. Ale velmi zajímavé krmení zvěře nechybí ani v Moskvě. Každý den je připraveno krmení jiné zvěře, proto se nejdřív podívejte na rozpis, abyste nezmeškali to nejzajímavější.

Nechybí mnoho stánků s občerstvením a jestli chcete fotku se zvířátkem, nechybí ani profesionální fotograf.

Z mého pohledu největší atrakcí je místní delfinárium. Kde se vám v půl hodinovém představení představí delfín, lachtan a polární velryba. Delfinárium je zavřené v pondělí a úterý. Vstupné na představení činí 200 rublů pro dospělé a 50 rublů pro děti.

Podívejme se na představení delfína a polární velryby.

Na konci představení se za 1000 rublů můžete nechat vyfotit s jedním z aktérů show. Máte-li dostatek peněz, proč se nevyfotit se všemi za 3000 rublů. :-)

Provoz zoo

Seznam i s fotkami všech zvířátek v zoo si můžete prohlédnout zde. Malou zajímavostí v Moskevské zoo bych nazval rozdělení zoo na starou a novou část, které jsou vzájemně propojeny mostíkem pod kterém můžeme vidět pravou moskevskou zácpu.

Otevírací doba je od úterý do neděle. Co se týče vstupného a otevírací doby, je to trošku složitější. V úterý je uzavřena stará část parku (ta větší) a vstupné je snížené na 200 rublů. Proto silně nedoporučuji tam v úterý chodit. ;-)

V ostatní dny je zoo otevřena od 10 do 20 hodin. Vstupné je ve všední dny 300 rublů a o víkendech a svátcích 500 rublů. Pro studenty ruských univerzit vždy zdarma.

U zoo jsou dvě stanice metra (Баррикадная, Краснопресненская). Je úplně jedno, kterou zvolíte, obě jsou kousek od vchodu.

Na závěr bych dodal, že Moskevská zoo není taková klasická zoo jak známe z ČR. Kde kromě zvířat je i mnoho rostlin, stromů. V Moskvě je to městská zoo, takže při pohledu na žirafu můžete všude okolo vidět obytné domy, kanceláře atd. Ale nebojte se! Zoo je to krásná a určitě stojí za návštěvu. :-)

Oficiální internetové stránky

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!