Kouření v Rusku

Poslední aktualizace: 30. května 2014 | Autor: Michal Pavelka

Od 1. června „anti-tabákový“ zákon začne fungovat v plné síle

koureni

Od 1. června vstoupí v zákon další část „anti-tabákového“ zákona. „Zákon o ochraně zdraví obyvatelů od vlivu okolního tabákového dýmu a následků používání tabáku“ vstoupil v platnost před rokem. Avšak zavádět omezení se rozhodli postupně.

První etapa

Od 1. června 2013 zakázali kouřit ve školách, univerzitách, nemocnicích, poliklinikách, léčebnách, státní zařízení, budovách sociálních služeb, výtazích, podjezdech, letadlech, městské hromadné dopravě, uvnitř a blíže jak 15 metrů od vchodů do nádraží, letišť, stanice metra, uvnitř sportovních a kulturních objektů, na dětských hřištích a plážích.

Druhá etapa

Od 1. června 2014 je zakázáno kouřit ve společných stravovacích zařízeních, hotelech, studentských kolejích, krytých trzích a ostatních obchodních objektech, nástupištích příměstských vlaků, na lodích a ve vlacích.

Podle zákona bude zakázáno prodávat cigarety mimo stacionární obchodní centra, to znamená ve stáncích a kioscích. Kromě toho, se zakazuje pouliční prodej cigaret, také online prodej cigaret (i internetové obchody). Vystavování cigaret na poličkách v obchodech je taky zakázáno. Zákazníci budou vybírat z katalogu.

Zákaz kouření neplatí pouze ve speciálně upravených místech nebo na volném prostranství.

 

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!