Jak najít člověka, když ho nikdo nezná?

Poslední aktualizace: 19. března 2014 | Autor: Michal Pavelka

Ne vždycky se vám podaří najít člověka, kterého hledáte. Věřte, že v Moskvě to může být ještě těžší. Jak to třeba může probíhat?

Kamarádka, která se chystá do Moskvy, mne požádala jestli bych ji na jedné nejmenované univerzitě mohl vyzvednout originál vízového pozvání. Říkám: „není problém“. Dostal jsem jméno, přesnou adresu a dokonce i telefon. To nemůže být nic těžkého, ale opak je pravdou.

Když vystoupím na zastávce, rozhlédnu se a vidím typicky rusky rozlehlý areál univerzity. Nu, což. Vím, kam jít, takže jdu. Za chvíli jsem u budovy, kterou hledám. Jelikož nikde není označení, tak se chci zeptat.

Vejdu dovnitř a mířím k ochrance, nebo chcete-li, administrativní pracovník. O to větší překvapení se koná, když na moji otázku jestli tohle je budova 10 a korpus 2 odpoví, že neví. Trošku se zaseknu, ale. „Jak nevíte? Pracujete tady a nevíte kde???“ Přičemž se strhne divočejší diskuze, kterou asi nemůžu ani zveřejnit. :-) Prostě jsem se dozvěděl spousty nových a zajímavých slov. Diskuzi zakončím a více neřeším.

Vytočím číslo, které jsem dostal. Ouha, číslo na univerzitu, ale abyste se dovolali tomu, koho hledáte, musíte zadat 4 místné číslo. A kde ho najít? Na nástěnce vidím u tohoto čísla asi 10 dalších. No, zajímavé. Místní telefon a začínám volat. Pár telefonů už nikdo nevzal, pár lidí ženu vůbec nezná. Takže zase neúspěch.

Ještě jednou zaklepu na okénko u pána hlídače, jestli by mi náhodou nemohl v počítači najít tuto ženu. A jaké překvapení, jak mile odpoví, že nemůže…

Taaak, takhle to tady chodí. :-) Samozřejmě ne vždy, ale i tohle vás může potkat!

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!