Hokejový nášup. CSKA Moskva – Slovan Bratislava 4:5

Poslední aktualizace: 13. prosince 2013 | Autor: Michal Pavelka

Pátek 13. sliboval spíše nějakou katastrofu. Ale ta se nakonec nekonala.

O půl sedmé kupuji opět lístky od někoho. Za 200 rublů. Sektor je skoro celý zaplněný. Se mi moc nelíbí.

Blíží se začátek utkání.

P1030102

Chvíli před zápasem se objeví hromada Slováků. Tipoval bych kolem třiceti. Před začátkem zápasu už to nestíhám. Přejdu k nim o přestávce. Zazní hymny a utkání začíná.

Začátek je zajímavější než ve středu. Po rychlém útoku Slováků se hned z protiútoku ve 23. vteřině trefuje domácí Saprykin. Celá první třetina se odehrává spíše v obranné třetině Slovanu. Golman Januš svůj tým hodně podržel.

Je tu přestávka a já se vydávám na pokus vmísit se mezi Slovenské fanoušky. Přijdu k chlápkovi a chce hned lístek. Ukážu mu ho a na rovinu mu řeknu, že jsem Slovák a že bych chtěl fandit mezi svýma, ale lístek mám jinam. Veme si ho a že se zeptá šéfa. „Toho se ptát nemusíte, je jasné, že vám řekne, že ne. Taky jsem to v ČR dělal.“ Stejně odejde a zeptá se.  Přijde se zprávou, kterou jsem očekával. Tak do něho ještě chvíli hustím a pak teda smířeně odejdu. Ale. Na schodech hledám lístek a nemůžu ho najít.

Vrátím se k němu, že mi asi omylem vzal lístek, že ho nemůžu nikde najít. Podívá se na mě. „Tak běžte.“ A jsem tam! Huráá.

Usadím se a začíná druhá třetina.  Prvních pět minut je opět v režii ruského týmu. Poté ale přijde první vyloučení v zápase a začnou se dít věci.

26:09 Sersen vyrovnává v přesilovce! 27:19 otáčí zápas exslávista Vondrka střelou zápěstím. Poslední ránu přidává v čase 28:19 Hudáček. Třígólová smršť slovenského týmu otáčí zápas. Hala trochu povadla ale hraje se dál.

Časomíra ukazuje 31:30 a Radivojevič zvyšuje už na 4:1. Poté sice sníží na 4:2 domácí Zajcev z přesilovky v čase 37:03. Blíží se konec druhé třetiny. Slovenský kotel v euforii, kterou ještě umocňuje pátý gol, který padl 11 vteřin před sirénou. Mihalík využil druhou přesilovku Slovanu.

Pět golů Slovanu ve druhé třetině vážně nikdo nečekal. Ale já s obavami očekával začátek poslední třetiny, protože jsem měl strach, aby to „bratři“ udrželi.

Od začátku posledního dějství se domácí tlačí do brány a hostující Slovan jen brání a odvrací puky jak se dá. Už pod dvou minutách je tu první vyloučení, záhy druhé, které posílá Slovan do tří. Minutovou přesilovku pět na tři sice Slovan ubránil, ale následnou hrupět na čtyři už nezvládl a v čase 43:25 dává opět Zajcev na 5:3. Rusové se dále tlačí do golů, ale Januš chytá co se dá. Jednu střelu z mezikruží dokonce chytil i bez helmy, kterou mu srazil projíždějící Rus!!!

Slovan statečně bojuje, ale Rusové ještě zápas dramatizují další využitou přesilovkou. 54:26 Frolov dává na 4:5. Zbytek zápasu už je ze strany Slovanu pouze boj.

Dvě minuty před koncem ještě Rusové odvolávají golmana, ale ani to jim nepomáhá a Slovan stejně jako Lev vyloupil Moskvu.

Slovenští hráči přijedou poděkovat za podporu a chceme odejít. Ale bohužel nás nechtějí pustit. Jelikož je nás celkem dost, chtějí nejdřív pustit domácí fanoušky, aby nevznikly problémy.