Exkurze po Moskvě – řece

Poslední aktualizace: 3. červnaec 2014 | Autor: Michal Pavelka

V každém městě bývá největším lákadlem plavba po řece. Mnoho z nás chce vidět město z vody. I v Moskvě je mnoho takových možností. Vodních společností je tu spousty a trasy jsou taky různé…

P1060969

Všechny společnosti nabízejí různé trasy, různé časové úseky…  Podle mého mínění je nejlepší projížďka 1,5 hodiny po centru Moskvy. Od Kijevského nádraží (metro Киевская), kde vyjdete z metra a dáte se ke skleněnému mostu, který je vidět už z dálky. Kasy parníků už najdete jednoduše. Do Novospaského mostu (metro Пролетарсакя), z metra vyjdete na hlavní ulici a vydáte se k nábřeží cca 10 minut chůze.

Nasednout na parník můžete na libovolném konci trasy. Kam to máte blíž, odsud vyražte. Cena lístků je 500 rublů pro dospělé a 300 rublů stojí dětský lístek. Cestou se zastavuje na pár zastávkách na kterých můžete vystoupit nebo nastoupit, ale to nedoporučuji, protože cena zůstává stejná a uvidíte méně.

stažený soubor

Internetové stránky

Co uvidíte na této exkurzi?

Další společnost je trošku dražší a luxusnější. Krytá loď, kde se můžete i navečeřet. Express plavba 1,5 hodin za 650 rublů. Proč si nevychutnat luxusní večeři s výhledem na Kreml. Nasednete a vystoupíte v Parku Gorkého (metro Парк культуры).

Internetové stránky

Poslední možností, o které vím je další společnost. Nejlevnější ale to je jediné, co vím. 400 rublů za hodinu a půl a loď vyplouvá každých dvacet minut. Opět z Kijevské nebo Proletářské.

Internetové stránky

Plavbu jsem absolvoval dvakrát a vždy uvidíme něco nového. Ty peníze za to určitě stojí, takže aspoň jeden výlet doporučuji absolvovat.

Jako bonus Vám nabízím prohlídnout si Kreml z lodi. :-)

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!