Dovoz z Ruska: Jaké jsou povolené limity dovozu alkoholu a cigaret?

Poslední aktualizace: 19. března 2014 | Autor: Michal Pavelka

Velmi zapeklitá otázka! Jaké jsou povolené limity dovozu z Ruska? Převážně všechny zajímá to nejlepší, což znamená vodka a cigarety.

RAB462296_alkohol

 

I přes neustálé zdražování cigaret a vodky, se nám stále celkem vyplatí si nějakou lahvinku nebo karton cigaret dovést. Bohužel nevím, jak se momentálně v ČR pohybují ceny, ale můžu vám říct, že například vodku Ruský standart pořídíte za 250 Kč, ale doporučuji vyzkoušet dražší ruské vodky. Cenově to bude takové, jako v ČR za průměrné vodky.

V cigaretách se vůbec neorientuji. Ale co se občas podívám někam do výlohy, tak se ceny pohybují do 50 Kč, za takové ty klasické druhy, známé v ČR.

Ale k tomu hlavnímu! Jaký je povolený limit na dovoz alkoholu? Bohužel to není ani objem, ani nosnost našeho zavazadla, jak si občas někteří myslí. Jsou to pouhé 2 litry alkoholu. Počítá se zde úplně vše. Pivo, vodka, víno, šampaňské, všechno alkoholického. 2 litry ani o deci více.

Co se týče cigaret. Je to uděláno chytře, aby se to nepletlo. Pouhé 2 kartony cigaret. Neboli chcete to přesně, tak je to 20 krabiček, 400 kusů. Otevřená krabička se do toho nepočítá, když samozřejmě nebudou otevřené všechny.

Další upozornění, pár mých známých se domnívalo, že do tohoto limitu se nepočítá množství, které koupíte v duty free zóně, ale je to omyl! Pozor na to!

Na závěr bych rád dodal, že v současné době probíhají v Praze na letišti celkem ostré kontroly. Mnohdy až 2/3 cestujících jsou kontrolovány. Tak opatrně s nákupy, ať se vám to neprodraží. :-)

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!