Divadlo Gogola – Гоголь центр

Poslední aktualizace: 4. června 2014 | Autor: Michal Pavelka

Protože, je ruské divadlo celkem známé, rozhodl jsem se navštívit pár menších divadel.

První z řady bude Divadlo Gogola.

EC361A78-F4AE-46D9-98F0-C1F421EC96CD

 

Gogolovo centrum (Гоголь центр), jak zní oficiální název, je divadlo modernějšího rázu. Nečekejte velkou scénu s obrovským několikapatrovým diváckým sále. To ne. Obyčejné židle poskládané vedle sebe, trochu do kopečka a jeden balkón a odsud si vychutnáváte celé divadelní představení.

gogol-centr

Гоголь-центр

Jak už jsem říkal. Žádné historické divadlo nečekejte. Divadlo je pojato spíše moderně a jsou využity levné materiály na vše. Jak na pódium, které se na představení Mrtvé duše skládalo pouze z velkého dřevotřískového dutého obdélníku,  díky jehož tvaru je dosaženo skvělé akustice.

tatarchenlo_ulya_1

 

Jak je možné vidět i na sále, divadlo je spíše neformální. Takže vaše večerní šaty, páni obleky, můžete v klidu nechat ve skříních a vyrazit v tom, v čem se cítíte nejlépe.

Divadlo má tři scény na kterých se točí představení jak na běžícím páse. Prohlídnout si program divadla můžete zde.

Fungování divadla

Divadlo se nachází na ulici Kazakova 8. Stanice metra Kurská a potom 15 minut volné chůze. Nejkratší cesta je pod Kurským nádražím, kudy vás vedou i směrovky. Pod nádražím projdete až za poslední kolej a dostanete se do uličky plné jídla, tu projdete do konce a zahnete doleva a uvidíte divadlo.

Pokladny divadla pracují denně od 9 do 23 hodin.

Informace o akcích divadla, lístcích, rezervace můžete i na telefonním čísle  +7 (499) 262 9214

Lístky možné koupit i online.

Navštívit? 

Měl jsem tu možnost navštívit představení Mrtvé duše. Samotné představení bylo výborné, hercům bylo dobře rozumět, představení nepostrádalo vtipnost. Proti představení nemohu říct špatného slova, dokonce běželi i anglické titulky. Co si ale dovolím trochu zkritizovat jsou nepohodlné židle. Dvě a půl hodiny bez přestávky na nich sedět bylo utrpení. Nehledě na to, že řady jsou strašně blízko u sebe. I přes horké počasí v sále udržovali přijatelnou teplotu.

Takže pokud nestojíte o velké načinčané divadlo a chcete si vychutnat dobré představení, můžete i toto divadlo navštívit. :-)

Oficiální stránka

Facebook

VKontakte

Twitter

Youtube

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!