«Design 007: 50 let stylu Jamese Bonda»

Poslední aktualizace: 30. května 2014 | Autor: Michal Pavelka

Dovolím si Vás pozvat na další velmi zajímavou výstavu v Moskvě. Na téma Jamese Bonda.

jj

kk

 

Vláda Moskvy

Úřad kultury Moskvy

Multimediální umělecké muzeum, Moskva /

Muzeum «Moskovský dům fotografie»

předsavuje výstavu

v rámci

Roku kultury Velké Británie a Ruska – 2014

«Design 007: 50 let stylu Jamese Bonda»

Výstava se kona od 11. června do 7. září

v Multimediálním uměleckém muzeu, Moskva

ulice Остоженка, 16

Partneři projektu: MasterCard, Omega, Blavatnik Family Foundation

Za podpory British Council

 

Partner terasy МАММ

Heineken

МАММ představuje hlavní výstavu roku 2014«Design 007: 50 let stylu Jamese Bonda»! Unikátní kostýmy, obrazy, které se stali klasikou styla, dekorace, dělající atmosféru filmů o «Agentovi 007», filmové rekvizity, originální fotografie a náčrty všechno je to výstavní bomba, přesunutá k 50ti letům bondománie, kterou představuje МАММ od 11. června do 7. září..

Výstava věnovaná designu a stilu samotného kultovního filmové značky. Stane se unikální událostí v kulturním životě Moskvy. Návštěvníky čeká dech beroucí cestování po deseti tématickým oddílům: od „Doktora No“ (1962) do „Skyfall“ (2012).

V expozici bude představeno více jak 500 exponátů, nezapomenutelné divákům:bílý smoking Rogera Mooraz „Chobotničky“ (1983) a skafandr z „Moonrakera“ (1979); zlatá pistoleSkaramangi z Muže se zlatou zbraní (1974) a strašné zuby postavy pod přezdívkou „Čelisti“, které se poprvé objevily v „Agentovi, který mne miloval“;různá zařízení «QBranch», výzkumného centra Britské tajné služby, mezi nimi kufřík, který Bond dostal ve filmu „Srdečné pozdravy z Ruska“ (1963); hodinkyOMEGASeamasterz filmůZítřek nikdy neumírá (1997) a Jeden svět nestačí (1999) se speciálním věstavěným mechanismem; a nakonec stříbrný Aston Martin DB5 ze „Zlatého oka“ (1995), který se trumfálně vrátil na obrazovky v „Skyfallu“.

Výstava «Design 007: 50 let stylu Jamese Bonda» je výsledkem spolupráce londýnského centra „Barbikan“ a společnosti „EON Productions Ltd“. Tento unikální projekt vznikl pozvánímými kurátory – historikem módy Bronwyn Cosgrave a oskarovým designerom kostýmů Lindy Hemmingom. Design výstavy vypracoval Ab Rogers, kterému byl poskytnut svobodný přístup k archivům EON.  

Bond Text Rus

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!