Další hokejový zážitek. CSKA Moskva – Lev Praha 0:3

Poslední aktualizace: 13. prosince 2013 | Autor: Michal Pavelka

Ve středu 11.12. 2013 v 19:30 to vypuklo! Na stadion domácích CSKA Moskva přijeli pražští Lvi. V tabulce jim patřilo třetí a páté místo, což slibovalo zajímavý hokej.

S kamarádem jsme měli sraz na zastávce Dinamo. O půl sedmé. Ale pro příště doporučuji následující stanici Airoport. Je to o dost blíže. Jdeme skoro 20 minut k pokladnám stadionu. Po cestě v klídku vypijeme pivko a pokecáme o novinkách.

U pokladen nám chlápek nabízí lístky za 250 rublů, tak je hned bereme. Pokecáme o zápase předešlého večera s Plzní. A jdeme radši pryč. :-D

Najdeme svá místa. Ale tam být nechceme. Chceme k našim, kterých tam sice moc nebylo, ale lepší než nic. Jdeme se tam zkusit dostat.

Přijdeme a chlápek po nás chce lístky. Říkáme, že je máme jinam ale jsme Češi a chtěli bychom k našim. Zprvu říká, že ani náhodou. Ale pak se nám podaří přesvědčit jeho i policajty okolo. Už nás chtějí pustit, ale jeho šéf si hraje na velké zvíře, takže máme po ptákách. Chvíli se s ním snažíme rozumně domluvit ale marně. Posílají nás zpět.

Jak se ale později ukáže, sedí tam také Češi.

Poslechneme si státní hymny a jde se do boje.

Před začátkem

P1030089

Při české hymně

První třetina moc zajímavý hokej nepřinesla. Lev poctivě bránil a do ničeho vážného CSKA nepustil a jeho protiútoky moc nebezpečné nebyly. Takže po dvaceti minutách 0:0.

Na první přestávku bylo naplánované představení nové expozice Vladislava Treťjaka, kterého se sám aktér zúčastnil. Hráč Sovětské sborné a CSKA.

Druhá dvacetiminutovka začala svižněji. Než se diváci pořádně usadili, udeřil poprvé Lev. V čase 21:40 střelu od modré Nakládala tečoval Ullstrom a hala utichla. Zbytek druhé třetiny se odehrává stejně jak první. Marné útoky CSKA a poctivá obrana Lva.

Na druhou přestávku je naplánované vystoupení hudebnice, která nazpívala hymnu CSKA. Takže ji slyšíme dneska po druhé.

Třetí třetina je tady. Domácí stále útočí a útočí. Lev občas také zahrozí ale oba týmy bez výsledku. Pomalu se blíží konec zápasu a  já zase nadávám, že zase vidím minimum golů, jak je u mne zvykem.

Naštěstí ještě není konec, časomíra ukazuje 57:43 a po Sekáčově nahrávce se trefuje Thornberg a Lev vede 2:0. Domácí si okamžitě berou oddechový čas a poté odvolávají gólmana.  Pár šancí CSKA ještě mají  ale definitivně je pohřbí gol do prázdné branky 71 vteřin do konce. A Sekáč slaví.

Zápas končí 3:0 pro Lva a my se vydáváme domů. Tentokrát zvolíme cestu na zastávku Airoport, což je o poznání blíže.