A tak nám přituhlo

Poslední aktualizace: 28. ledna 2014 | Autor: Michal Pavelka

Konec ledna a už můžeme mluvit o tom, že jsem poznal ruskou zimu. Už dva týdny se denní teplota nedostala dál než na -5 stupňů. Většinu doby je to minimálně -10.

A to radši nemluvím o večerních a nočních teplotách. -20 je zcela normální.

Řeky zamrzají a zamrzají. Jen ta naše řeka Moskva má nevýhodu. Denně nám tu jezdí vyhlídková loď, tak to láme co to jde.

Nevěříte? Veřte!!!

Něva v Petrohradě

Něva v Petrohradě

Moskva

Moskva

A jak v lze v takových podmínkách fungovat?

Na rovinu Vám řeknu, že Vy typičtí zmrzlí Češi to tu budete mít těžké. Vy, co brečíte zimou už při deseti stupních, se radši ani neodvažujte v tuto dobu přicestovat. A Vám otužilejším tu bude dobře. Čepice na hlavu, rukavice na ruce a můžeme i v těchto teplotách vyrazit kamkoliv. Není to o tom, že tu všichni sedí za pecí a čekají na teplo. Kdo ví, kdy by se dočkali, a tak se tu musí normálně fungovat.

Co se týče samotného fungování města je vše v normálu. Veškeré MHD jezdí normálně. Nikde nic nezamrzá, o prasklých vodovodech jsem taky ještě nečetl. Jsou tu na vše zvyklí, takže ani cestáře nepřekvapí v lednu led na cestách, jako tomu bývá v našich končinách. Vědí, jak se tady s tím poprat.

Auta taky startují, kdyby nebyl sníh, tak je to jako v létě.

A když zrovna nesněží a cesty jsou normální? Ani tak ruští cestáři nesedí doma. Neustále se odklízí sníh ze všech míst. V centru Moskvy po sněhu není skoro památky. Vše odklizeno, aby při sebemenší oblevě nevznikly říčky a přítoky Moskvy. Ale stačí vyjet na kopec nebo do jakéhokoliv parku, a tam sníh bude. :-)

Na únor hlásí dokonce -30 přes den. Tak si na to počkáme.

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
  1. Petr

    Takže oni v nížinách sníh odklidí, ale ve vyšších polohách ho nechají? Aby pak stekla voda dolů? :-D

  2. Špatně jsi to pochopil. V centru jsou najdeš sníh max v parku, ale těch je tam málo takže sníh není. Ale kde je parků a zeleně více tam sníh je, takže vyjedeš z centra sníh uvidíš. Odklízí se z chodníků, silnic, náměstí. Aby to nemrzlo, a při tání, aby to neotravovalo.

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!