Výlet do Nižního Novgorodu – 4. den

Poslední aktualizace: 24. května 2014 | Autor: Michal Pavelka

Výlet do Nižního Novgorodu – 1. den
Výlet do Nižního Novgorodu – 2. den
Výlet do Nižního Novgorodu – 3. den

Je tu poslední den. Večer jsme museli vše uklidit a sbalit si věci, protože opustit byt jsme museli už v sedm hodin ráno. Ale co, majitel přišel čas a my poslušně vypochodovali.

Demokraticky jsem rozhodl, že s batohem se nikam nepotáhnu, takže jsme zamířili na nádraží do úschovny. Za 200 rublů úschovna na celý den. Velký trezor na kartu vypadá bezpečně, takže jsme mohli v klidu zamířit do města.

Rozhodli jsme se prozkoumat i jinou část města a hlavně vyzkoušet místní metro, které má dvě linky. Vchod i samotné metro je dost podobné moskevskému, jen počet lidí je asi tisíckrát menší. U pokladny si zakoupíme jízdní žetony, ano stále zde přetrvali staré kovové žetony, které se hází do turniketu!

P1050172

Ze začátku nás trošku zmátly 4 koleje a cedule, které jsme nemohli ze začátku pochopit, ale po chvilce nám to zapnulo a byli jsme doma. Nasedli jsme na metro, které bylo vážně prázdné a fičeli si to do Parku kultury, který se nachází na konci linky.

P1050173

 

Do parku jsme přijeli něco málo po osmé hodině. V parku je mnoho kaváren a různých atrakcí jak pro děti, tak dospělé. My najdeme nějaké vhodné místo, které už je suché po ranní rose a plácneme s sebou. Asi do půl dvanácté se tu jen tak válíme a pospáváme. Nikomu se nic nechce, ale potom se přece jen donutíme…

Plán zněl dojet na Leninské náměstí, tak jsem si myslel, že to bude na zastávce metra Leninská… Ale chybička se vloudila, tak jdeme pět kilometrů pěšky…. Slunce pálí a my si ťapkáme….Cestou narazíme na další památník válce.

P1050174

Až dorazíme k soudruhovi…

P1050175

Kdyby jeho okolí nebylo tak rozpálené, možná bychom se zdrželi dále. Takhle jsme jen utíkali z pekelné líhně dále. Dalším cílem je kostel, název kterého nezná ani samotný google. :-D Takže bohužel ani já nevím, jméno. Ale to nevadí, krásný je i tak.

 

Vyzkoušíme jaké je to jíst pod mostem. Je tu osvěžující chládek a příjemně pofukuje větřík, dokonalé osvěžení i výhled není špatné, řeka Oka se líně vleče. Není kam spěchat, tak proč neposedět.

Odsud už se pomalu vydáváme na nádraží. Uděláme nákup na cestu, která potrvá 4 hodiny, protože pojedeme rychlovlakem, který sloužil i v Soči. Přezdívá se mu Lastočka, na delší cesty trochu nepohodlný, ale dá se to zvládnout. Naposledy se podíváme na místo, které jsme viděli první a nasedáme do vlaku.

Tímto končí naše pouť do Nižního Novgorodu.

A další výpravu bych se chtěl vydat do samotného Petrohradu, už jen záleží jestli se to časově stihne. :-)

 

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!