1. muzeum slovanské mytologie

Poslední aktualizace: 5. března 2016 | Autor: Michal Pavelka

Co dělat v Tomsku v zimě? Mrzne až praští, sněhu je všude dost. Takže když se vyblázníte na bruslích, na lyžích a všemožných zimních sportech, můžete se jít zahřát do některého muzea. Na velikost Tomsku je tu celkem dost muzeí.

Já začal 1. muzeem slovanské mytologie.

P1090088

Proč právě toto muzeum? Minimálně pro to, že jsem o podobném muzeu ještě neslyšel. Trošku neznámá. Tak se na to podíváme. ;-)

Muzeum bylo založeno v roce 2007 místním patriotem a úspěšným podnikatelem. Muzeum je jedinečné a nemá ve světě obdoby. Místní sbírku obrazů namalovali současní ruští malíři. Obrazy jsou spojeny stejnou tématikou – různé mytologické postavy, bohové a mnoho dalšího. Jak jsem se osobně mohl přesvědčit, je muzeum hojně navštěvováno a navíc pořádá bohaty doprovodný program pro všechny. Jsou tu pořádány akce pro děti i pro dospělé, zvláštní exkurze pro lidi s různým tělesným postižením.

Už u vchodu vás muzeum osloví. Přivítají vás milé a usměvavé dívky v dobovém oblečení. Ne všude se s takovou ochotou setkáte.

V přízemí se nachází bohatý obchod se suvenýry všeho druhu. Takže sem můžete zajít na nákup suvenýrů a přitom si zpříjemnit svůj den, určitě to stojí za to.

Pojďme se podívat na to, co muzeum nabízí za program. Program je tu vážně pestrý a zajímavý, jak jsem se sám přesvědčil. Ale pojďme od začátku.

Je tu stálá expozice – sál plný obrazů a mytologických postav. Vstup do galerie stojí 100 – 120 rublů. Zvolit můžete skupinovou exkurzi nebo si sál můžete projít sami. Muzeum má totiž dokonalou vymoženost. Online audio průvodce, který si můžete poslechnout zde. Zde je organizováno spoustu exkurzí, které jsou pokaždé zaměřené na něco jiného. Vybrat své si můžete najít v přehledném programu zde.

Další výstavou je keramika. Výtvory od dětí i dospělých ale samozřejmě opět s motivy mytologie.

 

Muzeum nabízí i mnoho tvůrčích dílen. Tím nejzajímavějším bych zmínil malbu typických ruských hraček. Jak jsem měl možnost vidět, tyto dílny jsou oblíbeny hlavně dětmi, ale jejich rodiče jim s ochotou pomáhají. Za 200 rublů si můžete namalovat třeba svoji matrošku. Opět všechno najdete v programu muzea.

Jak vypadá malování matrošky?

Že je toto muzeum pro lid ukazuje i to, že se zde můžete oženit, nebo oslavit své narozeniny.

Zaujalo vás muzeum? Můžu říct, že se muzeum ukázalo zajímavějším než jsem předpokládal. Průvodkyně svým vyprávěním zaujmou jak děti, tak dospělé. Takže si užije celá rodina. Takže proč nepoznat něco nového? :-)

V muzeu můžete použít i platební karty. Na tvůrčí dílny je lepší zarezervovat místo dopředu. Všechny kontakty najdete zde.

Muzeum leží v samém centru Tomsku. Není složitého ho najít.

Пригласительный-Микро-Диво

Toto muzeum je velmi aktivní a všechny informace najdete na webových stránkách.

Nakonec ještě několik fotografií z muzea.

 

Mohlo by vás zajímat…

Další články, které se také týkají témat , , :

Diskuse ke článku

Přidat komentář
Zatím bohužel bez komentáře - pokud máš k článku co říct, napiš!

Přidat komentář

Máš nějaký dotaz anebo vlastní zkušenost s tématem článku? Nestyď se a napiš. Všichni si tykáme!